توضیحات کامل :

پاورپوینت اصحاب اعراف

 

پاورپوینت اصحاب اعراف شامل 21 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

اصحاب جمع صاحب، در لغت به معنی رفیق و ملازم است؛ و اعراف جمع عُرف، در لغت به کشتزاری که بالاتر از سطح چشمه‌ها و برفراز بلندی‌ها باشد، آمده و برخی هر جای بلندی را اعراف گفته‌ است؛ اما در اصطلاح قرآنی، “اعراف” دیواری میان بهشت و جهنم است.

اصحاب اعراف در آیینه‌ی قرآن

در قرآن کریم دو گروه با عنوان “اصحاب اعراف” و ” مردان بر اعراف” بیان شده که در میان مفسران در مورد این دو گروه اختلاف نظر وجود دارد؛ گروهی میان اصحاب اعراف و مردان بر اعراف فرق گذاشته و گفته‌اند: “مردان بر اعراف” گنه‌کاران اهل ایمان و “اصحاب اعراف” شفیعان روز قیامت‌اند؛ یعنی پیامبران و امامان -علیهم‌السلام- که مردان بر اعراف را شفاعت می‌کنند. برخی نیز اصحاب اعراف و مردان بر اعراف را به یک معنا دانسته‌اند. به هر معنا که باشد، همه‌‌ی مفسران در مورد اصحاب اعراف اتفاق نظر دارند به اینکه، آنها دارای مرتبه‌ای بلند در نزد خداوند بوده و دارای مقام شفاعت می‌باشند؛ اما این اتفاق در مورد مردان بر اعراف وجود ندارد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

اصحاب اعراف در آیینه‌ی قرآن

مردان بر اعراف از منظر قرآن

اصحاب اعراف، شفیعان قیامت

پایان

 

عنوان : اصحاب اعراف

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 21

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

اصحاب اعراف