no-img
مرجع فایلهای آموزشی

پاورپوینت گاز طبیعی


مرجع فایلهای آموزشی
ads

ادامه مطلب

پاورپوینت گاز طبیعی
zip
می 12, 2019

پاورپوینت گاز طبیعی


پاورپوینت گاز طبیعیدسته: فنی و مهندسی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 524 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 87

گاز طبیعی به هنگام استخراج دارای ناخالصی هایی مانند شن و ماسه ، آب شور و گازهای اسیدی می باشد كه در پالایشگاههای گاز تصفیه شده و به صورت گاز قابل مصرف در می آید

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

گاز طبیعی شکلی از هیدروکربن طبیعی است . هیدروکربن ها مخلوط ارگانیکی از کربن و هیدروژن هستند که نفتخام ، گاز طبیعی و ذغال سنگ را شامل می شوند .

گاز طبیعی اولیه ( قبل از فرآورش ) دارای متان ، و احتمالا” شامل مقادیری اتان ، پروپان ، و پنتان اســـــت ( که عموما” به آن ها گاز طبیعی مایع  NGL)  ) گفته می شود ) . گاز طبیعی ممکن است دارای عناصر فاقد انرژی مانند نیتروژن ، اکسید کربن ، سولفید هیدروژن و آب باشد . قبل از آنکه گاز طبیعی به بازارهای مصرف فرستاده شود ،NGL ها و عناصر فاقد انرژی در جریان فرآورش از یکدیگر تفکیک می شوند . گاز طبیعی حاصل از ذغال سنگ (NGC ) و متان حاصل از ذغال سنگ ( ( CBM نامیده می شوند . این گاز شکل خالص گاز طبیعی ( متان ) است که در معادن زیر زمینی ذغال سنگ یافت می شود . متان در لابلای معادن ذغال سنگ موجود است و از آنجا استخراج می شود . گاز طبیعی متعارف از از لابلای شن و ماسه و کربنات ها استخراج می شود . برخلاف گاز طبیعی اولیه که در مخازن متعارف زیرزمیــــنی یافت می شود ؛  CBM عموما”  بصورت “گاز طبیعی شیرین ” یافت می شود . یعنی NGL  ها یا عناصر فاقد انرژی بسیار کم در آن دیده می شوند .

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

برچسب ها : پالایش آماده سازی گاز طبیعی , مصرف استخراج پالایشگاهها , گاز تصفیه شده شن ماسه , آب شور گاز , گاز طبیعی , خطوط لوله انتقال گاز فشار قویموضوعات :
سل یو

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *