no-img
مرجع فایلهای آموزشی

پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی


مرجع فایلهای آموزشی
ads

ادامه مطلب

پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
zip
نوامبر 9, 2018

پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی


پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبیدسته: پاورپوینت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 405 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

دانلود پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
بررسی بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
پاورپوینت جامع و کامل بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
کاملترین پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
پکیج پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
مقاله بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
تحقیق بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 20 صفحه

بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی مولتیپل اسکلروزیس MS دمیلینه شدن پیشرونده و خود ایمنی در CNS است . دمیلینه شدن عبارت است از تخریب میلین موادی متشکل از چربی و پروتئین که فیبرهای عصبی خاصی را در مغز و نخاع احاطه کرده است . دمیلینه شدن منجر به اختلال در انتقال ایمپالس های عصبی می شود . ام اس در هر سنی ممکن است روی دهد اما به طور معمول در جوانان 20 تا 40 سال روی می دهد و زنان را بیشتر از مردان مبتلا می کند . تظاهرات بالینی نشانه های اولیه شامل:
خستگی ، افسردگی ، ضعف ، بی حسی ، اشکال در هماهنگی ، عدم تعادل و درد می باشد
در صورت درگیری عصبی اپتیک فرد تاری دید ، دوبینی ، لکه های کور ( اسکوتوما ) و یا نابینایی کامل را بیان می کند .
اسپاسیتستی ، پارستزی ، اختلالات روانی قبل افسردگی و گوشه گیری از سایر علائم اند .
عوارض ثانویه شامل:
یبوست ، زخم فشاری ، ادم ، پنومونی ، استئوپروز ، مشکلات اجتماعی و عاطفی ، عفونت های دستگاه ادراری و مشکلات زناشویی می باشد . ارزیابی و یافته های تشخیصی ام آر آی (دیدن پلاکها)
الکتروفورزCSF
ارزیابی عملکرد شناختی تست عصبی – روانی درمان هیچ درمان قطعی برای ام اس وجود ندارد . برنامه درمانی اختصاصی برای برطرف کردن نشانه های بیماری و تداوم حیات لازم است .

درمان دارویی :
به دودسته تقسیم می شود :
1 – داروهایی برای اصلاح بیماری 2 – داروهایی برای کنترل نشانه ها
درمانهای اصلاح بیماری: دفعات عود ، مدت عود و تعداد و اندازه پلاک های مشاهده شده در MRI را کاهش می دهد.
اینترفرون ( Rebif و Betaserion ) (هر سه روز یکبار)و کوپاکسون (ماهانه) به صورت زیرجلدی داده می شود .
متیل پردنیزولون در هنگام شعله ور شدن بیماری تجویز می شود. اقدامات پرستاری 1 – ارتقای تحرک جسمی 2 – ورزش3 – فعالیت و استراحت4 – بهبود کنترل روده و مثانه5 – واکنشهای شناختی و عاطفی و … میاستنی گراو میاستنی گراو یک اختلال اتوایمون اثرگذار بر محل اتصال عصب ـ عضله است که از مشخصات آن درجات مختلف ضعف عضلات ارادی است.
زنان بیشتر از مردان و در سنین پایین تر مبتلا می شوند ( 20 ـ 40 سالگی در برابر 60 ـ 70 سالگی در مردان ) در میاستنی گراو ، آنتی بادی هایی که رسپتورهای استیل کولین را هدف قرار می دهند انتقال ایمپالسها از محل اتصال عصب ـ عضله را مختل می کنند . بنابراین رسپتورهای کمتری برای تحریک در دسترس است و منجر به ضعف عضله ارادی می شود که با تداوم فعالیت تشدید می شود
تظاهرات بالینی دیپلویی ( دوبینی ) و پتوزیس ( افتادگی پلک ها ) ،
نارسایی تنفسی ،
ضعف عضلات صورت و ضعف ژنرالیزه
درگیر شدن حنجره موجب دیسفونی ( اختلال صدا ) می شود و خطر خفگی و آسپیراسیون افزایش می یابد . ارزیابی و یافته های تشخیصیتست مهار کننده استیل کولین استراز برای تشخیص میاستنی گراو به کار می رود . مهار کننده استیل کولین استراز ، تجزیه استیل کولین را متوقف می کند بنابراین استیل کولین در دسترس را در محل اتصال عصبی عضلانی افزایش می دهد . ادروفونیوم هیدروکلرید ( تنسیلون ) مهار کننده استیل کولین استراز سریع الاثر برای تشخیص میاستنی گراو به صورت IV تزریق می شود . 30 ثانیه پس از تزریق ، ضعف عضله صورت و پتوزیس به مدت 5 دقیقه باید برطرف شود .بهبود فوری در قدرت عضله پس از تزریق این دارو نشان دهنده مثبت بودن تست است و معمولا تشخیص را تأیید می کند .آنتی بادی ها گیرنده استیل کولین در سرم شناسایی می شود .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , بررسی بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , پاورپوینت جامع و کامل بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , کاملترین پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , پکیج پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , مقاله بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , تحقیق بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبیموضوعات :
سل یو

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *