توضیحات کامل :

پاورپوینت برابری جنسیتی در حوزه عمومی و سیاسی

 

پاورپوینت برابری جنسیتی در حوزه عمومی و سیاسی شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

امروزه در حوزه حقوق زنان در عرصه بین‌المللی موضوع برابری جنسیتی یا مقابله با تبعیض جنسیتی به منزله یکی از اصول اساسی و مبنایی تلقی می‌شود که در همه شئون فردی و اجتماعی باید محقق شده و هرگونه نابرابری میان زنان و مردان را چه در زمینه حقوق و مسئولیت‌ها و چه در رابطه با پذیرش نقش‌های مختلف، نفی می‌کند.

از آنجایی‌که برابری جنسیتی با این مفهوم موسع، با قوانین و مقرررات داخلی بسیاری از دولت‌ها از جمله کشورهای اسلامی (خصوصاً در زمینه حقوق خانواده) در تعارض قرار دارد، لذا شاهد آن هستیم که تعداد قابل توجهی از کشورها به مفادی از کنوانسیون که ناظر بر برابری در خانواده است، حق شرط‌هایی را اعمال کرده‌اند؛ حال آنکه سایر مفاد کنوانسیون را در تعارض جدی با قوانین و مقررات داخلی خود نیافته‌اند.

 

طرح مفهوم عدالت جنسیتی در سال‌های گذشته و استقبال از آن نیز توسط برخی اعضای جامعه بین‌المللی در ذیل همین رویکرد قابل پیگیری است. این در حالی است که تفاسیری که طی سال‌های اخیر از حقوق زنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توسط نهادهای بین‌المللی ارائه گردیده، مبارزه با نابرابری در خانواده را محور اصلی توجه خود قرار داده و به طور جدی خواستار لغو شناسایی کلیه حقوق و مسئولیت‌ها و نیز نقش‌های متفاوت زن و مرد در خانواده شده است.

این رهیافت که طی دهه گذشته توسط نهادهایی چون کمیته محو کلیه اشکال تبعیض علیه زنان، کمیسیون مقام زن و نهاد زنان ملل متحد مورد تأکید قرار گرفته، اخیراً توسط گروه کاری تبعیض علیه زنان در قانون و رویه (که از سال 2010 تأسیس شد) به شکلی منسجم‌تر دنبال می‌شود؛ به‌گونه‌ای که شاید بتوان گفت گروه کاری با هدف عینیت بخشیدن به مجموعه اقدامات انجام‌گرفته و ارزیابی آنها در عمل تمرکز نموده است. به طور نمونه می‌توان به اولین گزارش موضوعی این گروه کاری در رابطه با «محو تبعیض علیه زنان در زندگی عمومی و سیاسی با تأکید بر دوران گذار» اشاره نمود که در سال 2013 به شورای حقوق بشر ارائه شد.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه

مقابله با موانع ساختاری و اجتماعی مقابله با تبعیض جنسیتی
تأکید بر اهمیت تحولات سیاسی جوامع و تأثیر آن بر زنان
رابطه مشارکت زنان در روند ایجاد صلح و مشارکت سیاسی آنها
رابطه برابری جنسیتی در مشارکت سیاسی با دموکراسی و حقوق بشر
تأکید بر حق زنان در پذیرش یا رد ارزش‌ها و رویه‌های موجود در اجتماع 
جایگاه خانواده در مقابله با تبعیض ساختاری و اجتماعی علیه زنان در زندگی سیاسی و عمومی
تأکید بر نسخ نظام سرپرست خانوار
نتیجه‌گیری
پایان

 

عنوان : برابری جنسیتی در حوزه عمومی و سیاسی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 292 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برابری جنسیتی در حوزه عمومی و سیاسی